Oblečení - co na sebe ?

aneb jaké oblečení je vhodné na Fire Show

Základní myšlenka:

   Nejlepší oblečení je nehořlavé a zároveň prodyšné. Z toho vyplývá něco na způsob nehořlavé látky NOMEX. Oblečení z této látky používají například hasiči nebo soutěžní automobiloví jezdci. Firmy vyrábějící oblečení pro tyto účely ovšem šijí povětšinou kombinézy, v kterých by ohničkář vypadal dost směšně. Bohužel nenašel jsem nikoho v české republice, kdo by se zabýval zakázkovou výrobou z nějaké této látky. Asi je přeci jenom více hasičů než ohničkářů. Takže jedině sehnat látku a nechat si někde ušít. Pro orientaci uvádím ceny z roku 2007.

- NOMEX gramáž 190g/m2, šíře 160cm, barva velmi tmavo modrá, cena za 1 metr =   707,- Kč

- NOMEX gramáž 260g/m2, šíře 160cm, barva velmi tmavo modrá, cena za 1 metr = 1005,- Kč

NOMEX gramáž 190g/m2, šíře 160cm, barva velmi tmavo modrá

 

Možné náhrady:

   Kůže, při kontaktu s hořákem, který je krátký nechytne a navíc díky síle materiálu ochrání před případným šrámem. Nevýhoda je, že v takovém oblečení se člověk hodně potí a tak má po půlhodině na sobě mokrou plácající kůži.

 

   Látky z přírodních materiálu hoří, ale aspoň né tak prudce. Taková bavlna po kontaktu s hořákem, který je namočený v něčem co obsahuje benzín, chytá okamžitě, ale pokud je rychlá reakce ohničkáře, dá se to uhasit bez popálenin, Pokud je palivo v hořáku již částečně odhořené, tak bavlna už nechytne a vše v pohodě. Proto je nejdůležitější v první minutě točení dávat velmi velký pozor. 

 

   Umělé látky. To si chce fakt věřit, když má takové oblečení ohničkář na sobě. Jenom že co dělat, když dívka tancuje s vějíři a chce mít na sobě spoustu krásného a velmi hořlavého materiálu. V tomto případě je těžko radit, aby si vzala něco co nehoří. Nicméně pokud si věří je to její problém.

   Začátečníkům jsou umělé tkaniny zapovězeny.

 

Akáda