Nauka Fire Show - úvod

Vše o točení s ohněm

Předmluva:

   Pracujete s ohněm, oheň je sice život a je kouzelný, ale je to i ničitel. Tato stránka je určena všem co se chtějí zdokonalit, oheň si podmanit a nebát se ho.

   Tato stránka se hodně věnuje bezpečnosti a celkovým možnostem točení s ohni. Nejsou zde popsány jednotlivé triky, prvky, figury, ale jsou zde přímé odkazy na stránky, které je vysvětlují. Jsou to základní prvky od kterých je třeba začít. No a u složitějších prvků jste kolikrát rádi, že je pochopíte při podrobné názorné ukázce. Každý nakonec musí začít od jednoduchých a až po čase skončí u megasložitých. :-))

   A tak je zde stručný ucelený pohled na Fire Show. Doufám, že informace zde sepsané Vám pomohou k úspěchu.

Pro a proti:

   Při vystoupení se pořád bojuje s tím, že i dobré ohnivé vystoupení má své stinné stránky, jako je potřísněná podlaha, nebo smrad na sále po skončení produkce. Zde naleznete několik rad, jak se vyhnout hrubým chybám, jako například použití nafty na sále. Zkazí se tím celkový dojem z vystoupení a navíc to padá na všechny ohničkáře.

   Už jsem se setkal s tím, že jsem vysvětloval proč někdo udělal chybu, a že takové chyby my neděláme. (Né, že bych jich taky pár neudělal.) Stejně nakonec ty ohně nechtěli, protože už ohňovkám moc nevěří.

   Možná se Vám bude zdát tato stránka příliš suchá a odrazující, ale co dělat, oheň je nebezpečný a tomu nebezpečí je nutno čelit. Při vystoupení musíte být pány nad ohněm Vy. Nenechat aby hlavní úlohu měl oheň, jedině tak má vystoupení svůj říz.

Akáda